Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 5922004



*

nr 592 2004


Akvarell

Cleas Giertta 1987, Blomsterstilleben, 63x50


Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

850 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 augusti 2009
kl 19:13:10


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/8 15:59:22 1      650 kr
3/8 18:30:09 2      350 kr
3/8 18:30:50 2      450 kr
3/8 18:31:17 2      550 kr
3/8 18:31:43 2      650 kr
3/8 18:32:28 2      700 kr
3/8 19:03:46 1      Vinnande bud
3/8 19:05:16 2      800 kr



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben stilleben vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:32
  • 6399 Akvarell
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:10
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:57
  • 6529 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:13
  • 6570 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:43
  • 6382 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:04




Ladda ner broschyr