KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 5922004
*
nr 592 2004
Akvarell
Cleas Giertta 1987, Blomsterstilleben, 63x50
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2009
kl 19:13:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 15:59:22
1
650 kr
3/8 18:30:09
2
350 kr
3/8 18:30:50
2
450 kr
3/8 18:31:17
2
550 kr
3/8 18:31:43
2
650 kr
3/8 18:32:28
2
700 kr
3/8 19:03:46
1
Vinnande bud
3/8 19:05:16
2
800 kr
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben stilleben vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:04
*
Akvarell
nr 592 2004
Akvarell
Cleas Giertta 1987, Blomsterstilleben, 63x50
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/8 15:59:22 | 1 | 650 kr |
| 3/8 18:30:09 | 2 | 350 kr |
| 3/8 18:30:50 | 2 | 450 kr |
| 3/8 18:31:17 | 2 | 550 kr |
| 3/8 18:31:43 | 2 | 650 kr |
| 3/8 18:32:28 | 2 | 700 kr |
| 3/8 19:03:46 | 1 | Vinnande bud |
| 3/8 19:05:16 | 2 | 800 kr |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben stilleben vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:04



